Для проведення дорожніх робіт, ремонту та прокладання комунікацій може знадобитися розрізати дорожнє полотно або плити. Для цього застосовується спеціалізована техніка-швонарізувач. Хоч конструкція і проста, але вона дає змогу ефективно виконати необхідні маніпуляції з дорожнім покриттям.
Види швонарізників:
-
Швонарізувач бензиновий — найпопулярніший тип агрегату. Бензиновий мотор дасть змогу вам стати повністю автономним і проводити роботи з нарізання швів у будь-якому місці. Техніка проста у використанні та для її роботи необхідно лише залити паливо- бензин. Такі агрегати можна побачити в комунальних служб.
-
Швонарізувач електричний вирізняється наявністю електромотора. Працює від мережі, тому ви залежно від розетки або генератора. Має меншу потужність, порівнюючи з бензиновим зібратом. Використовується для проведення невеликих ремонтів, розрізання тротуарної плитки, асфальту.
Конструкція швонарізувача:
-
Двигун — може бути як бензиновий, так і електричний.
-
Нарізання швів у матеріалі відбувається завдяки обертанню спеціального алмазного диска.
-
Міцна конструкція унеможливлює випадкові ушкодження техніки.
-
Коліщатка для легкого транспортування.
-
Навіть шовнарізувач ціна якого мінімальна, має захисний кожух. Він рятує від відлітних частинок матеріалу під час різання.
Типи різання:
-
Сухой рез - така техніка підходить для невеликого обсягу робіт.
-
Мокрий різ. Купити такий агрегат стане найкращим рішенням. Потік води не тільки забезпечує якіснішу роботу, але й рятує сам різальний елемент від зносу.