- -8%Залишилось 25 днів
- -29%Залишилось 25 днів
- -24%Залишилось 25 днів
- -8%Залишилось 25 днів
- -16%Залишилось 25 днів
- -16%Залишилось 25 днів
Циркулярні пили: класифікація, характеристики, застосування
Зараз для роботи з деревиною та виробами з дерева, крім ручної пилки, використовується безліч інших деревообробних інструментів. Серед них — циркулярна пила. Багато майстрів скромно називають її головною помічницею під час оброблення деревини. Цей інструмент має свої особливості, тому перш ніж купити циркулярну пилку, необхідно ознайомитися з видами, характеристиками й особливостями застосування пилки, щоб у підсумку вибрати максимально відповідний вам інструмент.
Що таке циркулярна пила та яке її призначення
Пила циркулярна електрична — це інструмент, призначений для розпилювання таких плоских і листових деревних матеріалів, як ламінат, фанера, ДСП, ДВП і багатьох інших. Під час заміни різального елемента або диска, циркулярну пилку можна використовувати й для розпилювання м'яких металів. Циркулярні пили для дерева використовують як у професійних установах, наприклад, виготовляють меблі, так і в домашніх майстернях.
Типи циркулярних пил та особливості їхнього використання
Як і багато інших інструментів, пили дискові циркулярні діляться на побутові та професійні. Моделі професійного класу мають більші диски, потужніші, продуктивніші та легко справляються з товстим матеріалом. Побутові пили менше, легше та працюють із тоншим матеріалом. Попри невисоку потужність, циркулярки побутового класу чудово справляються із завданнями з ремонту в будинку.
Циркулярки також діляться на:
-
ручні — невеликі пили, які популярні завдяки своїй мобільності. Оптимальна ціна, простота у використанні та висока ефективність — головні переваги ручної циркулярної пили.
-
стаціонарні. Циркулярна пила стаціонарна призначена для розпилювання матеріалу як уздовж, так і поперек. За допомогою таких пилок легко розпилювати дошки та міцний листовий матеріал. Серед переваг настільної циркулярної пили — низький рівень вібрації та висока точність лінії різання. З вад можна виділити велику вагу, нерухомість конструкції та неможливість пиляти матеріал під кутом.
-
міні циркулярні пили. Найменший різновид ручної циркулярної пили. Має невелику потужність і підійде тільки для розпилювання тонкого матеріалу.
-
заглибні. Такий різновид пилки призначений для випилювання отвору всередині матеріалу або заготівок різноманітних форм. Заглибний механізм у такій пилі вертикальний. Серед переваг: висока точність оброблення матеріалу, багатофункціональність. З вад можна виділити високу ціну циркулярної пили заглибної, порівнюючи з іншими видами.
Як вибрати циркулярну пилу?
Під час вибору цього інструмента звертайте увагу на такі критерії:
-
мета та сфера використання;
-
потужність;
-
глибина пропилювання;
-
частота обертання диска — що вище число, то продуктивніше буде інструмент.
Під час вибору циркулярної пили відгуки покупців про ту чи іншу модель також відіграють важливу роль. Також головне пам'ятати про те, що наскільки правильно підібрана циркулярна пила, залежить ефективність її роботи та термін експлуатації.